سئو-بهینه سازی وب سایت

بالا بردن بازدید سایت

روشن است که فقط یک طراحی جذاب و چشمگیر تضمینی برای آمدن کاربران به سایت نمی باشد، بلکه باید بینندگان را به طریقی به سایت جذب نمود.

بدون شک بهترین راه برای رفع نیازهای اطلاعاتی کاربران، موتورهای جستجومی باشند. یعنی اگر در جستجوی کسب اطلاعات در رابطه با موضوعی خاص و یا به دنبال خدمات و یا کالایی باشید، در اولین گام به سراغ موتورهای جستجوگر خواهید رفت.

طبق آمارهای بین المللی در حدود 85 درصد کاربران از این روش برای پیدا کردن وب سایت ها استفاده می کنند و از دید بهینه سازان وب سایت ها می توان گفت : "85 درصد وب سایت ها با استفاده از موتور جستجو پیدا می شوند." SEO مخفف کلمات Search EngineOptimization به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد. بهينه سازي عبارت است از شيوهاي که بکار ميرود تا يک وب سايت رابطه هر چه بهتر و محکم تر و آسانتر با موتور جستجوي اينترنتي برقرار سازد.اين کار با بکار بستن تکنيکهاي مختلف جهت توسعه کيفي انجام ميگيرد تا رده بندي وب سايت از لحاظ صفحه بهتر شده در مکان بالاتري در صفحات نتايج موتور جستجوقرار بگيرد.

برای اینکه رتبه وب سایتتان را افزایش دهید باید به موتورهای جستجو بگویید که سایت شما در چه زمینه‌ای فعالیت می کند. برای معرفی زمینه فعالیت وب سایتتان به موتورهای جستجو باید از کلمات کلیدی (keywords) مناسب در جاهای مختلفی از سایتتان استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که اکثریت مردم فقط ۲ صفحه اول از نتیجه بازگشتی یک وب سایت توسط موتورهای جستجو را بررسی می‌کنند. بدون بهینه سازی، یک وب سایت نزدیک به 85 درصد از کاربران و یا به صورت خوش بینانه تر 85 در صد از مشتریان بالقوه را از دست خواهد داد و به جرأت می توان گفت این آن چیزی نیست که ما از یک وب سایت حرفه ای انتظار داریم، چرا که 85 درصد از مشتریان راهی وب سایت های رقیبان خواهند شد.

بهینه-سازی-وب

 

موتورهای جستجوگر مهمترین ابزار بازاریابی الکترونیک SEM - Search Enginge Marketing: بازاریابی با موتور جستجو نیز محسوب می شوند.

از بین موتورهای جستجوگر موجود چهار موتور جستجو دارای اهمیت زیادی هستند :

- Google

- Yahoo

- Bing

- Alltheweb

بدون شک سايت گوگل در حال حاضر معتبرترين سايت جستجوگر اينترنتي است. طبق گزارش در حدود ۷۵% از کاربران اينترنتي از سايت گوگل براي جستجوي اطلاعات استفاده ميکنند. پس از گوگل ميتوان به سايت هايي نظير ياهو و سايت ام.اس.ان اشاره نمود.

سايت هاي AOL و ASK در مقايسه با گوگل سهم بسيار کمي از بازار جستجو در اينترنت را به خود اختصاص داده اند. بي شک گوگل بزرگترين ، سريعترين و دقيقترين موتور جستجوگر در اينترنت است. گوگل با سيستم PageRank خود مشهوريت فراواني دارد. سايت ياهو يکي از اولين و دوست داشتني ترين سايت هاي دايرکتوري در اينترنت است. اين سايت هم اکنون بيشترين آمار بازديد روزانه در اينترنت را دارد. با بالا بردن رتبه سايت در موتورهاي جستجوگر معتبر مانند گوگل و ياهو ميتوانيد سايت خود را به بسياري از کاربران اينترنتي در سراسر جهان معرفي نماييد.در عين حال آمار حاکي از آن است که تنها ۷% از کاربران از صفحه هاي سوم به بعد نتايج را جستجو ميکنند. پس رسيدن به ده مورد اول در نتايج جستجو براي بسياري از وب مسترها و دارندگان سايت هاي اينترنتي اهميت دارد. همچنين هزينه بهينه سازي رتبه سايت در موتورهاي جستجوگر در مقايسه با روش هاي ديگر تبليغاتي نظير قرار دادن لينک و يا بنر تبليغاتي در سايت هاي پر بازديد و يا تبليغات محيطي مانند چاپ و يا درج آگهي در نشريات کمتر بوده و در عين حال بازده و نتيجه مناسبي دارد. با توجه به این آمارها، اهمیت کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجو روشن تر می شود، بطوریکه رتبه بالاتر برابر است با بازدید کننده بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر

 افزايش رتبه سايت شما در گوگل 

 افزايش رتبه سايت در گوگل = افزايش بينندگان موثر سايت

آيا مي دانيد ۸۵ درصد بازديدکنندگان واقعي يك وب سايت را موتورهاي جستجو باعث مي شوند؟

آيا مي خواهيد سايت شما در صفحه اول و بالاترين رتبه هاي نتايج گوگل ظاهر شود؟

آيا مي دانيد روش هاي قرار گرفتن در رتبه هاي برتر موتورهاي جستجو امروزه به يك علم تبديل شده؟

افزايش چشمگير رتبه سايت شما در نتايج جستجوي گوگل بلافاصله پس از شروع عمليات سئو توسط ما

افزايش رنك سايت شما ( Google Page Rank)

افزايش Page Rank Prediction-PRP سايت شما

رنك گوگل (Google Page Rank) يك عدد بين ۰ تا ۱۰ مي باشد كه گوگل برايرتبه بندي نتايج خود از آن استفاده مي كند. در ايران بالاترين رنك مربوط بهسايت بلاگفا  (PR=6) مي باشد.
براي مشاهد PR و PRP سايت ها مي توانيد از سايت هاي زير استفاده كنيد: 

 http://www.iwebtool.com/pagerank_prediction
 http://www.googleprr.com

چند نکته اساسی راجع به بهینه سازی

جهت بالا بردن ترافیک کاربران یک وب سایت راههای متعددی وجود دارد که اهم آن بشرح زیر است :

  • بهینه سازی سایت و پاکسازی کدهای Html سایت

2 - تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل و انتخاب کلمات مفید با توجه به محتوای سایت

3 - بازنویسی محتوای سایت با توجه به هدف شما

4 – استفاده از تاکتیک پیوند ( لینک ) بین صفحات بصورت داخلی و یا خارجی

5–کمک در بالا بردن رتبه سایت در گوگل Page Rank

6-بهینه سازی سایت های داینامیک

7 - بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجو با کلمات کلیدی انتخابی

8 - مشاوره و ارائه راه کارهای مناسب با توجه به هدف شما

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

قبل از اینکه ما مشغول جمع آوری اطلاعات برای سایت شویم، باید تعدادی کلمه کلیدی، متناسب با زمینه فعالیت‌مان انتخاب کنیم و سپس این کلمات را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. این مرحله یکی از مهمترین مراحل در علم SEO می‌باشد.

تجزیه و تحلیل کلمات انتخاب شده شامل موارد زیر می‌باشد:

۱- کلمات انتخاب شده را در موتورهای جستجوی معروف نظیر Google جستجو کنید. با این کار رقبای اصلی شما مشخص خواهند شد. سپس شما باید سایت‌های رقیب را بررسی کنید، در ادامه خواهیم گفت که در بررسی سایت‌های رقیب به چه نکاتی باید توجه کرد.

۲- سعی کنید کلمات عمومی را به عنوان کلمه کلیدی انتخاب نکنید.

بعنوان مثال اگر زمینه فعالیت شما فروش قطعات کامپیوتری دست دوم است، کلمه "کامپیوتر” کلمه مناسبی نمی‌باشد. زیرا شامل تاریخچه کامپیوتر، علوم کامپیوتر و… نیز می شود ولی کلمه "قطعه دست دوم کامپیوتر” کلمه مناسبی خواهد بود.

۳- بهتر است از کلمات ترکیبی بعنوان کلمات کلیدی استفاده کنید زیرا رقابت برای کلمات مفرد بیشتر است. پس از اینکه ترافیک سایت شما به یک حد قابل قبولی رسید، می‌توانید رقابت خود را برای کلمات مفرد ادامه دهید.
چگونه کلمات کلیدی انتخاب شده را به موتورهای جستجو بشناسانیم؟

در این مرحله هدف این است که کلمات انتخاب شده را در جاهای مختلف سایت بکار بریم تا ربات‌های موتورهای جستجو هنگام پیمایش سایت ما، اطلاعات کافی از زمینه فعالیت ما بدست آوردند. برای این منظور به ازای هر یک از کلمات انتخاب شده یک صفحه، اطلاعات می‌نویسیم. بهتر است در هر صفحه تمرکز بر روی یک کلمه باشد. نکته قابل توجه این است که باید سعی شود کلمه مورد نظر در متن ما بیش از اندازه تکرار نشود زیرا در این صورت ربات‌های موتورهای جستجو، سایت ما را جزو سایت‌هایی قرار می دهد که هدف آنها مختل کردن فعالیت موتورهای جستجو است (spam) و هیچگاه سایت شما در بانک اطلاعاتی موتورهای جستجو قرار نخواهد گرفت. به طور کلی گفته می‌شود بهتر است در یک صفحه ۲ الی ۳ درصد از کلمات، به کلمات کلیدی اختصاص یابد.

همچنین با توجه به این نکته که ربات‌های موتورهای جستجو، صفحات وب را از بالا به پایین و از چپ به راست پیمایش می‌کنند، بهتر است که در ابتدا و انتهای صفحات، کلمات کلیدی بکار برده شوند. معمولاً در پایین صفحات وب (زیر کپی رایت سایت) کلمات کلیدی مرتبط با صفحه نوشته می‌شوند.

پس از نوشته شدن مطالب، مراحل زیر را انجام دهید:

۱- در عنوان صفحه، کلمه یا کلمات کلیدی استفاده شده در متن صفحه را بکار ببرید. انجام این کار اهمیت بالایی دارد زیرا متنی که درعنوان صفحه قرار دارد بعنوان متن لینک، بازگشتی موتورهای جستجو می‌باشد. موتور جستجوی گوگل فقط ۶۶ کارکتر از این متن را نمایش می‌دهد بنابراین سعی کنید عنوان صفحات کمتر از ۶۶ کاراکتر باشد. برای تعیین عنوان صفحه از تک title بصورت زیر استفاده کنید. سعی کنید اگر بیش از یک کلمه کلیدی در صفحه دارید از کارکتر | بعنوان جداکننده کلمات، استفاده کنید:

کلمه کلیدی اول | کلمه کلیدی دوم و…

۲- از تگ‌های meta برای مشخص ساختن کلمات کلیدی استفاده کنید. برای اطلاع از نحوه استفاده از تگ‌ها به مقاله ” راهنمایی موتور جستجو با متا‌تگ‌ها(MetaTags) ” مراجعه نمایید.

۳- اگر در صفحه از عکس استفاده کرده‌اید، در خصوصیت alt عکس‌ها، کلمات کلیدی خود را بصورت زیر استفاده کنید:

۴- از نوشتن کدهای css و JavaScript بطور مستقیم در صفحات وب، خودداری کنید بلکه این کدها را در فایل‌های جداگانه بنویسید و در فایل اصلی آنها را فراخوانی کنید.

۵- اگر بیش از یک کلمه کلیدی انتخاب کرده‌اید و به ازای هر کدام از آنها یک صفحه نوشته‌اید، همه این صفحات را با استفاده از لینک‌ها به هم متصل کنید و متن لینک‌ها را کلمات کلیدی خود قرار دهید. متن لینک‌ها نیز همانند نوشته‌های italic، bold و underline از اهمیت زیادی برخوردارند و موتورهای جستجو به آنها توجه زیادی می‌کنند.

اهمیت لینک‌های خارجی در افزایش رتبه یک سایت:

منظور از لینک‌های خارجی، لینک‌هایی است که از سایت‌های دیگر به سایت شما وجود دارد. هر چه تعداد این لینک‌ها بیشتر باشد رتبه سایت شما بیشتر خواهد بود. علت این امر این است که موتورهای جستجو اینگونه استدلال می‌کنند که چون تعداد زیادی لینک به این سایت وجود دارد بنابراین از نظر کاربران اینترنت این سایت دارای اهمیت زیادی است بنابراین موتورهای جستجو نیز رتبه سایت را بالا می‌برند.
موتور جستجوی گوگل رتبه سایت‌ها را براساس آیتمی بنام pagerank بیان می‌کند که عددی بین ۱ تا ۱۰ می‌باشد. هر چه این عدد بزرگتر باشد رتبه سایت مربوطه بیشتر خواهد بود و همچنین هر چه تعداد لینک‌های خارجی یک سایت بیشتر باشد ranking آن سایت بیشتر می‌شود.

سایر تکنیک‌های موثر در افزایش رتبه سایت :

۱- موتور جستجوی گوگل تکنیکی را بیان می‌کند که به کمک آن می‌توانید تمام فایل‌هایی را که تمایل دارد توسط گوگل ایندکس شوند را در یک فایل، معرفی کنید. برای این منظور باید نقشه XML سایت (XML sitemap) را در یک فایل بنام sitemap.xml قرار دهید.

۲- فایلی به نام robos.txt در ریشه سایت خود قرار دهید. به کمک این فایل می‌توانید به موتورهای جستجو بگویید چه فایل یا پوشه‌هایی را ایندکس کنند و چه فایل یا پوشه‌هایی را نادیده بگیرند.

۳- در بررسی سایت‌های رقبا حتماً به این نکته توجه کنید که از چه سایت‌هایی به آن سایتها لینک وجود دارد. برای بررسی این مطلب می توانید در موتور جستجوی گوگل از دستور زیر استفاده کنید:
نام وب سایت مورد نظر :Link

4- هنگامی که یک domain ثبت می کنید، آن را در آدرس google.com/addurl.html اضافه کنید. پس از انجام این کار حدوداً ۳ هفته طول می کشد که گوگل domain شما را به بانک اطلاعاتی خود اضافه کند. برای اطمینان از اینکه domain شما به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده است یا نه در گوگل می توانید نام domain خود را جستجو کنید، اگر در نتیجه بازگشتی توسط گوگل، domain شما وجود داشت بدین معنا است که به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شده است. البته یک راه بهتر برای domain شما در کمتر از یک هفته به بانک اطلاعاتی گوگل وارد شود این است که از یک سایت که رتبه بالایی در گوگل دارد به سایت خود یک لینک ایجاد کنید.

۵- یکی دیگر از راه های موثر در افزایش رتبه یک سایت، بکار بردن تالارهای و انجمن های گفتگو در وب سایت است. این کار باعث می شود که کلمات کلیدی مورد نظر شما به طرق مختلف در تالارهای گفتگو تکرار شود. علاوه بر این باعث می‌شود که بینندگان سایت و در نتیجه ترافیک سایت بالا رود.

۶- نوشتن مقاله در زمینه های مرتبط با فعالیت شما یکی از راه‌هایی است که به کمک آن می‌توانید لینک‌های خارجی سایت خود را افزایش دهید. دایرکتوری‌های زیادی در سطح جهان وجود دارد که شما می توانید مقالات خود را در آنها وارد کنید و یک لینک از سایت آنها به سایت خود ایجاد نمایید.
شما می توانید این کار را به ما بسپارید تا علاوه بر بالارفتن تضمینی رتبه سایتتان در یک دوره بروزرسانی گوگل شاهد تغییر تعداد ورودیهای خود از این سایت و بالارفتن رتبه وب سایت خود در نمودار جهانی الکسا (Alexa) باشید .

سایت Alexa.com چیست ؟

الکسا یک وبسایت معتبر بین المللی می باشد که با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و همچنین وب سایتها اقدام به رتبه بندی آنها می نماید. خلاصه و چکیده این رتبه بندی عددی بین ۱ تا چند میلیون می باشد که هرچه این عدد به یک نزدیکتر باشد رتبه وبسایت شما بالاتر می باشد.

با شروع کار ما واژه هایی که برای شما مهم هستند و نیاز دارید که کاربران با جستجوی آنها سایت شما را در صفحه اول گوگل مشاهده نمایند نیز به صفحات اول نزدیک و به مرور در صفحه اول نمایش داده می شوند بدین ترتیب شما بدون نیاز به پرداخت هزینه های سنگین برای تبلیغات در گوگل همه روزه شاهد ورود کاربران مورد نظرتان خواهید بود .

در مدت زمانی که ما بر روی سایت شما کار می کنیم بصورت مداوم کلمات و کدهای آن را بررسی و در صورت مشاهده خطا به شما گزارش خواهیم داد و یا نسبت به رفع آن اقدام خواهیم کرد و علاوه براین با ایجاد یک نقشه سایت حرفه ای بهترین وضعیت فنی را برای سایت تان تضمین می کنیم و به شما آموزش خواهیم داد که پس قرار گرفتن سایت شما در سیر صعودی بهینه شدن چگونه این وضعیت را حفظ نمایید .

افزایش ترافیک وب سایت

یکی از مهم ترین نیاز های اولیه یک وب سایت جهت موفقیت در تجارت الکترونیک (آنلاین)، داشتن ترافیک مورد نیاز بر روی وب سایت است. می توان به جرات گفت که بدون ترافیک، یک وب سایت وجود نخواهد داشت. جهت بالا بردن ترافیک کاربران یک وب سایت راه های متعددی وجود دارد.
تبلیغات از لحاظ بهینه سازی صفحات بسیار مهم می باشد. در بهینه سازی صفحات وب، ما صفحات را طوری طراحی و ارتقا و شکل می دهیم که در Search Engine ها نمودار و قرارگیری بهتری داشته باشند، ترافیک بیشتری را جذب نماید، به ازای کلمات کلیدی که جستجو می شود در صفحات بالاتری قرار بگیرند و بیشتر در معرض دید مخاطبین و افرادی که به دنبال جستجوی کلمات خاصی می باشند قرار بگیرند. این مراحل پروسه بهینه سازی می باشد. حال در کنار بهینه سازی و ارتقا رتبه مسئله تبلیغات آنلاین و اینترنتی مطرح می شود که آیا این دو متفاوت از یکدیگر می باشند و یا به یکدیگر کمک می کنند و یا دو دید متفاوت می باشند؟
10 نشانگر برتر افزایش ترافیک سایت و بهینه سازی صفحات وب در موتورهای جستجو برای تشخیص کیفیت و ارزش یک سایت که آن را از دیگر سایت های هم موضوع در اینترنت متمایز می کند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک سایت تبلیغاتی چه ارزشی برای تبلیغات دارد؟ یا تعرفه تبلیغاتی سایت ها را چگونه می توان ارزش نهاد؟ این سوالات زمانی ارزشمند می شوند که مایل هستید به سایتی تبلیغ خود را بدهید و در ازای آن پول بپردازید و یا این که برای گذاردن لینک خود در سایت دیگری باید هزینه بپردازید. هر زمان که تمایل به همکاری با سایتی را دارید و یا اینکه ارزش آن را برای قرار دادن تبلیغات و تعرفه مایلید برآورد کنید احتیاج به دانش ارزش گذاری سایت خواهید داشت. در دنیای امروز هیچ چیزی مهم تر از ارزشی که سایت شما از دیدگاه موتورهای جستجو دارد نمی باشد و همین ارزش تعیین کننده رتبه و موقعیت شماست. مانند پیست مسابقات اتومبیل رانی و ماشین های داخل آن می توان به این قضیه نگریست. هر چقدر قطعات دقیق تری در ماشین ها بکار رفته باشد رتبه بالاتری را کسب خواهند کرد و این در مورد سایت ها و رعایت نکات و ظرافت ها نیز صادق است.

آیا این همان هدفی است که شما از وب سایتتان انتظار دارید؟

همین امروز از رقبایتان پیشی بگیرید !!!

telegram 
  • رشت، چهارراه میکائیل، خیابان حافظ، ساختمان سهند، واحد۱۳
  • ۰۱۳-۳۳۷۲۳۵۹۱
  • تلگرام : youtobnet_help@

ورود به سامانه پیامکی

نماد اعتماد الکترونیکی

ساماندهی پایگاه اینترنتی

logo-samandehi

شرکت طراحی وب سایت